Ana Novak s 16. mestom ponos slovenske ekipe na Mednarodnem mladinskem pokalu WMRA
Mednarodni pokal WMRA U18 v Italiji
ANA NOVAK DO 16. MESTA NA MEDNARODNEM POKALU U18
Mladinska reprezentanca v gorskih tekih je v Saluzzo v Italiji znova dobila priložnost za nastop, da so se pomerili s svojo generacijo U18. Proga 4.3 kilometra s 160 metri višinske razlike, kar pomeni zelo hitro traso. Najboljši slovenski doseže je pritekla Ana Novak s 16.mestom, med tekači pa Žan Šubic na 26.mestu.
Ostali slovenski nastopi: Mark Kočar (33.), Katarina Lampič (37.), Domen Žerjav (38.) in Jaka Marinko (45.). Konkurenca je bila izborna, saj so se pomerili z vrstniki z dvanajstih držav. Ekipa mladincev je dosegla mesto.
LEP DOSEŽEK ANE NOVAK
16. mesto Ane Novak je zelo spodbuden, primerjavo lahko iščemo s preteklimi tekmami tega elitnega mladinskega tekmovanja. Na zadnjem pokalu pred C 2019 je Klemen Španring pritekel 12. mesto.
Šesta izvedba (2011) tega niza je bila v Gorenji vasi v Poljanski dolini.